Latest Posts

article

TURKEY PORTAL II. BÜYÜK TAHRAN KONFERANSI

Turkey Portal’ın Türkiye ile İran arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkilerin gelişmesi adına 2014 yılından günümüze yürütmekte olduğu hizmetlerinin tanıtımı ve geliştirilmesi için düzenlenen Büyük Tahran Konferans’ının ikincisi 2018 yılında yapıldı

Konferansta beşi Türk dördü İranlı olmak üzere alanlarında uzman 9 konuşmacı, Türkiye ve İran arasında yapılabilecek ekonomik iş birlikleri ve ülkelerin yasal prosedürlerine ilişkin izlenmesi gereken yol haritaları hakkında bilgi verdiler. Yüze yakın özel davetlinin olduğu konferansı toplamda beş yüz katılımcı ve çeşitli yayın organları takip etti.

KONUŞMACILAR

* Marka tescili uzmanı Hasan Vefa Seyrek

* Otel ve Restoran Yatırım Danışmanı Orhan Genceli

* Primertus’un Kurucusu ve Genel Direktörü Hasan Günay

* Gayrimenkul Yatırım Uzmanı İbrahim Tirit

* Avukat Selcan Afacan

* İran Ticaret Odası Genel Sekreteri Dr. Seyid Celal İbrahimi

* İran Cumhurbaşkanlığı Teknoloji ve Bilim Başkanlığı Yardımcısı Seyid Seccad Murveci

* Turkey Portal Kurucusu ve Genel Müdürü Reza Hassani

* Akademisyen Mehdi Beşiri

Konferansın en çok ilgi çeken bölümü, Sn. Reza Hassani’nin uzman ekip kadrosuyla kurduğu ve “İRTİBAT” adını verdiği daimî fuar konseptinin anlatımı sırasında gerçekleşti. “İran’ın Türkiye’deki Daimî Fuarı” sloganıyla tanıtılan fuarın konsepti, modern iktisadi faaliyetler ve tüm iş sektörleri için geçerli Start-Up fikirleri, iki ülkeyi birbirine tanıtacak bir köprü olarak belirtildi. Reza Hassani bu konudaki düşüncesini “İrtibat’ın amacı; iki ülke arasındaki ithalat-ihracatı kolaylaştırmak ve İran’daki iş sektörlerinin tanıtımı için kalıcı bir mekân yaratmaktır” şeklinde açıkladı.